رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران

رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران

رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران

مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران مسئله‌ای است که کاربران سیستم‌عامل اندروید را درگیر خودکرده و نیاز دارد یک‌بار برای همیشه راهکاری کاربردی برای حل این مسئله را به شما ارائه کنیم.

مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران هنگامی رخ می‌دهد که شما در هنگام Redeem کردن کد با Error مواجه شده و گوگل با شناسایی IP شما جلوی استفاده از خدمات پلتفرم گوگل پلی استور را برای شما خواهد گرفت.

گوگل پلی درواقع یک پلتفرم بی‌نظیر برای دانلود نرم‌افزار، بازی، کتاب الکترونیک و… است که از سیستم‌عامل اندروید پشتیبانی می‌کند؛ برای استفاده بخش قابل‌توجهی از محتوای موجود در این پلتفرم نیاز به پرداخت هزینه‌دارید، اما به دلیل وجود تحریم‌های بین‌المللی برای کاربران ایرانی شما باید از گیفت کارت گوگل پلی استفاده کنید.

برای رفع این مشکل باید هویت خود را مخفی کنید تا از این امکان جذاب برای دریافت محتوا از گوگل پلی بهره‌مند گردید، در این مطلب همراه اُستیگان باشید تا با راهکار‌ استفاده از گیفت کارت Google Play در ایران آشنا شوید.

 

مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

همان‌طور که می‌دانید گوگل، گیفت کارت و اکانت Gmail ایرانیان را مسدود می‌کند. قبل از ورود به Google Play و استفاده از کارت هدیه خود باید هویت ایرانی خود را پنهان کنید.

در صورت بروز این مشکل، ریست کردن اکانت قفل‌شده مشکلات خود را خواهد داشت و ممکن است بازیابی نشود.

برای رفع مشکل کارت هدیه گوگل پلی، بهتر است از مرورگر کروم برای اجرای حالت Redeem استفاده نکنید.

نکته دوم این است که IP خود را به IP ایالات‌متحده تغییر دهید. برای جلوگیری از شناسایی، تمام کوکی‌ها را حذف کنید.

مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران ایرانی است که قصد دارند از امکان پرداخت آنلاین برای خرید از Google Play Store استفاده کنند.

هنگام ردیم کد گیفت کارت گوگل پلی با ارور‌هایی روبه‌رو می‌شوید که برای حل کردن آن‌ها در این مطلب راه و روشی کاربردی را به شما ارائه خواهیم کرد.

ممکن است در زمان ردیم کد گیفت کارت با ارور‌هایی نظیر Error redeeming code: Error Code: PRS-GCRPM-01، We need more info to redeem your gift card، Code country does not match  your account country و You have already redeemed that code مواجه شوید.

علت اصلی وجود این مشکلات برای کاربران ایرانی، سختگیری بیشتر قوانین Google برای کشور‌هایی است که تحریم شده‌اند.

در ادامه هر Error را بررسی و راه‌حل رفع مشکل را به شما ارائه خواهیم کرد.

 

خطای IP: Error redeeming code: Error Code: PRS-GCRPM-01

دلیل نمایش کد خطای PRS-GCRPM-01 این است که آی پی شما باید به IP آمریکا تغییر کند. توجه داشته باشید که نرم‌افزار تغییر آی‌پی نمی‌تواند باهوش مصنوعی گوگل مقابله کند و شناسایی نشود.

هنگام مشاهده چنین خطایی، باید از آدرس و کد پستی آمریکا استفاده کرده تا گیفت کارت از بین نرود و مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران برای شما حل شود.

به همین منظور جیمیلی که استفاده می‌کنید باید بر روی ریجن آمریکا ثبت‌شده باشد؛ پس همین حالا اقدام به ساخت Gmail با ریجن ایالات‌متحده کرده و برای داشتن کد پستی آمریکا از سایت‌هایی نظیر www.fakexy.com برای دریافت آدرس فیک اقدام کنید.

 

گیفت کارت گوگل پلی در ایران

خطای مربوط به اطلاعات بیشتر: We need more info to redeem your gift card

درزمانی که خطای قبلی را پشت سر گذاشتید، با خطای ناخوشایندی مواجه خواهید شد، مانند اینکه برای ردیم کارت هدیه شما به اطلاعات بیشتری نیاز داریم.

این خطا نشان می‌دهد که باید اطلاعات بیشتری وارد کرده تا Gift Card شما توسط گوگل تایید گردد.

راه‌حل‌های زیادی برای رفع خطای کارت هدیه گوگل پلی وجود دارد، اما مکانیسم تشخیص پیشرفته Google باعث شده تا تضمین 100 در 100 برای رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران وجود نداشته باشد.

وقتی روی ارسال جزئیات کلیک می‌کنید، فرمی برای پر کردن نمایش داده می‌شود. سپس ایمیل و کد دریافتی خود را ارسال کرده و مراقب باشید هویت ایرانی شما مشخص نشود.

برای این کار به صفحه ایمیل خود رفته و با کلیک راست بر روی صفحه و انتخاب گزینه Translate to English تمامی کلمات فارسی را از صفحه حذف کنید.

در انتها از صفحه یک اسکرین شات گرفته و برای گوگل ارسال کنید.

اگر مشکل حل نشد، به چت زنده Google Play بروید؛ و بعد از برقراری ارتباط در چت، بگویید که از یکی از دوستانتان هدیه‌ای دریافت کرده‌اید، اما نمی‌توانید کد گیفت کارت را ردیم کنید و مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران را به‌هیچ‌وجه مطرح نکنید، طوری صحبت کنید که انگار ساکن ایالات‌متحده هستید.

از آن‌ها بخواهید کارت هدیه را برای جیمیل شما فعال کنند. به خاطر داشته باشید که این اقدامات برای همیشه مشکلات استفاده از کارت هدیه Google شما را حل نمی‌کند و هر بار برای استفاده از این سرویس باید با دوستان پشتیبان در گوگل مکالمه کرده تا مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران را برای شما مرتفع کنند.

 

گیفت کارت گوگل پلی در ایران

 

 خطای عدم تطابق کشور با گیفت کارت: Code country does not match your account country

خطای “کد کشور با کشور موجود در حساب شما مطابقت ندارد” نشان می‌دهد که کدی که واردشده با کشور شما مطابقت نداشته و برای جلوگیری از این مسئله باید اقدام به خرید یک گیفت کارت آمریکایی کنید. با استفاده از این Gift Card هنگام ردیم با IP آمریکایی مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران برای شما حل خواهد شد.

اگر می‌دانید کارت هدیه شما متعلق به کدام کشور است، می‌توانید با ایجاد یک حساب جیمیل با IP همان کشور، آن را ردیم کنید.

مراقب باشید از IP و نرم‌افزارهای جعلی کروم برای این کار استفاده نکنید. در صورت لزوم، کیف پول، آدرس، کشور، کد پستی و … خود را در قسمت آدرس pay.google.com تغییر دهید.

مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران با روش بالا تا حد زیادی قابل‌حل است، در ادامه با آخرین ارور در این مطلب و روش حل آن آشنا خواهید شد.

 

 

 خطای کد گیفت کارت: You have already redeemed that code

با ارور You have been used this code مواجه می‌شوید، به این معنی است که کد Gift Card Google Play شما قبلاً یک‌بار استفاده‌شده است. اگر این کار را انجام داده‌اید اما اعتبار شما هنوز پرداخت‌نشده است، چندین مرحله وجود دارد که باید انجام دهید. در مرحله اول گوشی خود را روشن کنید و کش برنامه Google Play را درگوشی اندروید خود پاک‌کنید. مطمئن شوید که به یک IP خارجی متصل هستید.

بهترین راه‌کار برای رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران استفاده از گیفت کارت گوگل پلی ریجن آمریکا و آی‌پی این کشور است.

برای تغییر آی‌پی خود حتما از ابزار معتبر استفاده کنید تا در هنگام ردیم کد با مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران مواجه نشوید؛ برای چک کردن IP خود باوجود اتصال به نرم‌افزار تغییر آی‌پی اقدام به ورود به وب‌سایت what is my ip address.com کرده دوباره برای برخورد نکردن با مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران از تغییر آدرس خود اطمینان حاصل کنید.

 

گیفت کارت گوگل پلی در ایران


نکات مهم استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

با در نظر گرفتن چند نکته مانند امتیاز اعتباری و ارزی، منطقه (ریجن) یا کشور، حساب گوگل خود را بسازید تا برای ردیم کد با مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران مواجه نشوید .

مسائل یادشده مهم‌ترین نکاتی است که قبل از خرید گیفت کارت گوگل پلی باید به آن‌ها توجه کنید. در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

 • توجه به منطقه(ریجن) یا کشور اکانت Google شما یکی از نکات پراهمیت قبل از خرید گیفت کارت گوگل پلی محسوب می‌شود؛ محصولات Google بر اساس قوانین و ارزهای کشورهای مختلف مانند ایالات‌متحده، کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا فروخته می‌شوند.
  به همین دلیل اگر گیفت کارت گوگل پلی نادرستی را خریداری کرده باشید، اعتباری در اکانت شما افزوده نخواهد شد و باید ریجن حساب کاربری خود را با ریجن گیفت کارت منطبق کنید تا اولین قدم برای رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران را به‌درستی بردارید.

 

 • نظیر هر کارت هدیه موجود در دنیا، قبل از خرید باید از میزان اعتبار و واحد ارزی کارت آگاه باشید.
  این بدان معناست که کارت شما با توجه به میزان اعتباری که خریداری کرده‌اید شارژ می‌شود.
  لطفا توجه داشته باشید که اگر اعتبار شما کمتر از کارت هدیه خریداری‌شده باشد، اعتبار در حساب شما باقی می‌ماند.
  Google Play Store در سطح بین‌المللی عرضه می‌گردد، بنابراین گیفت کارت Google Play در انواع ارزهای مرتبط با مناطق(ریجن) مختلف مانند دلار، یورو، پوند، فرانک و ین ارائه می‌شود.

 

 • برای پیدا کردن منطقه خود، به بخش تنظیمات برنامه Google Play رفته و سپس به گزینه کشور/منطقه (Country/Region) در قسمت Payments Profile بروید.
  قبل از انجام این مراحل، از پاک کردن کش و فضای ذخیره‌سازی اپلیکیشن اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که IP ایرانی ندارد.

اگر مراحل یادشده ا انجام دهید امکان کمی وجود دارد با مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران مواجه شوید، بنابراین تلاش کنید قدم‌به‌قدم اقدامات لازم را انجام داده تا هزینه‌ای که برای خرید گیفت مکارت گوگلی پلی کرده‌اید از بین نرود.

رفع خطای گیفت کارت گوگل پلی ممکن است مراحل دشواری را به همراه داشته باشد، بنابراین در ادامه با راه‌حلی ساده و کاربردی شمارا آشنا خواهیم کرد.

برخی از کد گیفت کارت گوگل پلی رایگان نامعتبر بوده و باعث می‌شود تا حساب شما دچار مشکل شود، به همین دلیل استفاده از این نوع کارت هدیه رایگان را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

 

استفاده از ویزا کارت مجازی آمریکا برای خرید از گوگل پلی

اگر تابه‌حال برای خرید از Google Play Store دچار مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران شده‌اید در این بخش به شما پیشنهاد می‌کنیم تا این بخش از مطلب را با دقت مطالعه کنید.

روشی که در این بخش به شما به‌عنوان جایگزین راه‌حل مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران به شما ارائه می‌گردد استفاده از ویزا کارت مجازی است.

درواقع ویزا کارت مجازی یک امکان کاربردی و کارآمد برای افرادی است که می‌خواهند تجربه پرداخت آنلاین در سطح بین‌المللی را داشته باشند؛ این کارت هدیه امکانی قابل‌اطمینان برای درگاه‌ پرداخت پذیرنده Virtual prepaid است.

اطلاعات این کارت مجازی و بدون نیاز به احراز هویت پس از خرید برای شما ارسال می‌گردد.

ویزا کارت مجازی با ارز دلار آمریکا قابل‌خرید بوده بعد از محاسبه قیمت شما به‌راحتی می‌توانید هزینه ویزا کارت مجازی را به ریال پرداخت کنید.

یکی از بهترین راه‌های جایگزین برای خرید از این پلتفرم محبوب استفاده از ویزا کارت مجازی است؛ برای خرید به‌وسیله این روش کاربردی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا با ورود به گوگل پلی نرم‌افزار موردنظر خود را انتخاب و مبلغ موردنیاز آن را بررسی کنید.

نکته مهم پیش از شروع مراحل خرید این است که از ریجن حساب گوگل پلی خود مطلع شوید؛ زیرا باید ریجن اکانت شما با ریجن ویزا کارت مجازی منطبق باشد، برای مثال اگر از ویزا کارت شما ریجن آمریکا باشد باید اکانت شما نیز بر روی ایالات‌متحده آمریکا ساخته شود.

 • نرم‌افزار یا بازی موردنظر خود را انتخاب و گزینه دریافت را بزنید تا روش پرداخت را انتخاب کنید.
 • چند روش پرداخت به شما پیشنهاد می‌گردد که شما باید یکی از آن‌ها انتخاب کنید.
 • بر روی گزینه Add card بزنید و سپس Continue را لمس کنید.
 • حالا اطلاعات گیفت کارت خود را وارد کنید.
 • در ادامه برای ردیم کد گیفت کارت باید آدرس پستی خود و کشور منطبق با ویزا کارت مجازی خود را انتخاب کنید.
 • بررسی کنید که حتما IP شما منطبق با ویزا کارت مجازی شما تغییر کرده باشد؛ برای مثال ویزا کارت مجازی آمریکا را تهیه و ابزار تغییر آی‌پی خود را بر روی USA تغییر دهید.
 • حالا گزینه Agree را لمس کرده تا مبلغ موردنظر شما پرداخت گردد.
 • در انتها گزینه دانلود را بزنید و تمام شما خریدی موفق را از گوگل پلی انجام دادید.

این روش راهکاری است برای رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران و جایگزین مناسبی برای گیفت کارت Google Play خواهد بود؛ استفاده از ویزا کارت مجازی راه و روشی ساده‌ای دارد، تنها مسئله قابل‌توجه این هست که باید از وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده آدرس و کد پستی فیک اطلاعات موردنیاز برای ردیم کد ویزا کارت مجازی را تهیه کنید.

درواقع ویزا کارت مجازی اطلاعات زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد تا امکان پرداخت در گوگل پلی استور را به دست آورید: شماره کارت، تاریخ انقضا و کد 3 رقمی (CVV2) موجود در پشت کارت می‌توانید از کارت خود برای پرداخت آنلاین استفاده کنید.

پس از خرید ویزا کارت مجازی از استیگان وارد پنل کاربری شده و در بخش خرید‌های تکمیل‌شده بر روی تراکنش موفق خود کلیک کنید، لینک ارسال‌شده در این بخش اطلاعات ویزا کارت مجازی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

گیفت کارت گوگل پلی و دشواری استفاده از آن

به دلیل تحریم‌های بین‌المللی کاربران داخلی با مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران مواجه هستند و باید مشکلات زیادی را پشت سر بگذارند تا از این امکان مجازی برای خرید از گوگل پلی استور استفاده کنند؛ مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید پنهان کردن هویت یا IP ایران است تا در هنگام ردیم کد گیفت کارت با مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران برخورد نکنید.

اگر راه و روشی برای رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران را می‌دانید حتما با ما در بخش نظرات درمیان بگذارید.

 

کلام آخر

رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران مدت زیادی است که کاربران سیستم‌عامل اندروید را درگیر خودکرده است؛ در این مطلب تلاش کردیم تا با ارائه راهکاری کاربردی شمارا در خرید از گوگل پلی استور همراهی کنیم.

دو روش استفاده از گیفت کارت گوگل پلی و ویزا کارت مجازی ازجمله روش‌های مناسبی هست که در این مطلب به شما ارائه شد تا از امکانات گوگل پلی بهره‌مند گردید.

اگر تجربه خرید به کمک ویزا کارت مجازی یا گیفت کارت گوگل پلی رادارید حتما از تجربه خود در بخش نظرات برای ما بنویسید.

 

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

یک امکان پرداخت آنلاین در گوگل پلی استور که نیازی به احراز هویت ندارد.

آیا از گیفت کارت گوگل پلی در هر پلتفرمی می‌توان استفاده کرد؟

شما می‌توانید از کارت هدیه خود فقط در پلتفرم گوگل پلی استور برای پرداخت آنلاین استفاده کنید.

برای رفع مشکل استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در ایران چه‌کاری باید انجام داد؟

مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، پنهان کردن هویت و آ‌ی‌پی ایران به‌وسیله ابزار تغییر IP است.