تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای

تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای

تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای

تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای چیست؟ کدام‌یک برای شما مناسب هستند؟ داشتن یک اکانت اسپاتیفای برای کسانی که عاشق گوش دادن به موسیقی‌های روز دنیا هستند، یکی از واجبات است.

این پلتفرم یک کلکسیون بی‌نظیر از موسیقی‌ها و آلبوم‌های روز دنیا است. مانند هر پلتفرم بزرگ دیگری، امکان دسترسی به تمام امکانات اسپاتیفای به‌صورت رایگان امکان‌پذیر نیست. شما برای گوش دادن به‌تمامی موزیک‌ها و یا استفاده از دیگر خدمات جذاب اسپاتیفای باید یک اکانت پرمیوم خریداری کنید.

اما کدام اکانت مناسب شما است؟ فردی یا خانوادگی؟ این اکانت‌ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

چگونه می‌توان در ایران این اکانت‌ها را خریداری کرد؟ این‌ها تنها بخشی از سوالاتی هستند که قرار است در این مقاله به آن‌ها پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

پلن‌های اکانت پرمیوم اسپاتیفای

امروزه، اسپاتیفای به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های استریمینگ موسیقی در جهان محسوب می‌شود. بااین‌حال، اکانت رایگان این سرویس، به‌تنهایی قابلیت‌ها و امکانات کامل این سرویس را به شما ارائه نداده و تنها در اکانت‌های پرمیوم، امکان دسترسی به آن‌ها را فراهم کرده است.

ازجمله این امکانات می‌توان به دسترسی به موسیقی بدون تبلیغات، امکان دانلود موسیقی و پخش آفلاین آن با بالاترین کیفیت، ساخت پلی لیست‌های متفاوت و … اشاره کرد. ما در ادامه به معرفی این پلن‌ها پرداخته و به پرتکرارترین سوال، یعنی تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای پاسخ خواهیم داد.

4 پلن‌ اکانت پرمیوم اسپاتیفای

اسپاتیفای 4 پلن اکانت پرمیوم را برای کاربران خود ارائه داده است؛ که هرکدام امکانات خاص و قیمت‌های متفاوتی دارند. در ادامه، به بررسی این پلن‌های اکانت پرمیوم اسپاتیفای می‌پردازیم:

پلن فردی (Individual)

پلن فردی، یکی از پلن‌های پرمیوم اسپاتیفای است که برای یک نفر طراحی شده است. با خرید این پلن، شما می‌توانید تمامی قابلیت‌های اسپاتیفای پرمیوم را به‌صورت نامحدود تجربه کنید.

هزینه‌ پلن فردی اسپاتیفای حدودا 9.99 دلار در ماه است. نکته‌ای که در استفاده از این پلن وجود دارد، این است که شما می‌توانید با چندین دستگاه به این اکانت وصل شوید، اما نمی‌توانید هم‌زمان با چندین دستگاه از این اکانت استفاده کنید.

پلن خانوادگی (Family)

پلن خانوادگی (Family) اسپاتیفای، برای استفاده حداکثر 6 نفر (اعضای خانواده) طراحی شده است؛ یعنی به عبارتی 6 نفر می‌توانند از این اکانت از دستگاه‌های مختلف به‌صورت هم‌زمان استفاده کرده و پلی لیست‌های مخصوص خود را داشته باشند. نکته‌ای که در این پلن حائز اهمیت است، این است که هر 6 نفر هنگام فعال‌سازی این اکانت، باید با روشن کردن گوگل مپ و یا GPS دستگاه خود، آدرس یکسانی را ثبت کنند.

پلن دانشجویی (Student)

پلن اکانت پرمیوم دانشجویی (Premium Student) اسپاتیفای، یکی از پلن‌های پرمیوم این سرویس موسیقی است که برای دانشجویان طراحی شده است. این پلن از دیگر پلن‌های پرمیوم اسپاتیفای ارزان‌تر است. برای این‌که بتوانید از این پلن استفاده کنید، باید وضعیت دانشجویی خود را در سایت SheerID اثبات کرده و با ایمیل دانشجویی با پسوند .edu ثبت‌نام کنید.

پلن دونفره (Duo)

پلن اکانت پرمیوم Duo اسپاتیفای، برای دو نفر طراحی شده و درواقع مخصوص زوج‌هایی است که دوست دارند باهم پلی لیست مشترک داشته باشند. با این پلن، شما و شریک خود می‌توانید تمامی قابلیت‌های اسپاتیفای پرمیوم را به‌صورت نامحدود تجربه کنید.

برای این‌که بتوانید از این پلن استفاده کنید؛ باید با شریک خود از طریق ایمیل یا پیام مستقیم، دعوت‌نامه‌ای دریافت کنید و با استفاده از آن، ثبت‌نام کنید.

حال که با انواع پلن‌های اسپاتیفای آشنا شدیم، وقت آن است به سوال پرتکرار تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای بپردازیم و به آن پاسخ دهیم.

تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای
پلن‌های اسپاتیفای

تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای

تفاوت پلن‌های Family و Individual در اسپاتیفای، تعداد کاربرانی است که می‌توانند از یک اکانت استفاده کنند. در پلن Individual، تنها یک نفر مجاز به استفاده از اکانت است ولی در پلن Family، تا 6 نفر می‌توانند با استفاده از یک اکانت، موسیقی گوش کنند.

از دیگر تفاوت پلن‌های Family و Individual در اسپاتیفای می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در پلن Family، هر کاربر به‌طور جداگانه و مستقل می‌تواند پلی لیست خود را داشته باشد.

به این صورت که هر کاربر به‌صورت جداگانه می‌تواند لیست‌های پخش موسیقی خود را ایجاد کند، آن‌ها را ویرایش کند و به اشتراک بگذارد. این امکان در اکانت فردی وجود ندارد؛ زیرا طبق قانون این پلن، این اکانت پرمیوم تنها متعلق به یک نفر است.

همچنین، در پلن خانوادگی، هزینه اکانت یکجا و با تخفیف قابل توجهی برای 6 نفر پرداخت می‌شود، در حالی که در پلن فردی، هزینه‌ اکانت برای یک نفر پرداخت می‌شود.

در نهایت، با دانستن تفاوت پلن‌های Family و Individual در اسپاتیفای، انتخاب بین این پلن‌ها، بستگی به نیازهای شخصی و تعداد افرادی دارد که می‌خواهند از یک اکانت اسپاتیفای استفاده می‌کنند. اگر شما یک خانواده یا یک گروه از دوستان باشید که می‌خواهید از یک اکانت مشترک استفاده کنید، پلن Family برای شما مناسب‌تر است. اما اگر فقط شما و یا یک فرد دیگر از اکانت استفاده می‌کنید، پلن Individual کافی است.

پلن اسپاتیفای مناسب شما

پلن مناسب اسپاتیفای برای شما، بستگی به نیازهای شما و استفاده‌ی شما از این سرویس دارد. اسپاتیفای به شما چندین پلن مختلف ارائه می‌دهد، که هر کدام با قابلیت‌ها و هزینه‌های مختلفی همراه هستند که تمامی آن‌ها در این مقاله معرفی شده‌اند. شما با خواندن این مقاله، درباره هر کدام از این پلن‌ها اطلاعات کاملی به دست خواهید آورد و با دانستن تفاوت پلن‌های Family و individual در اسپاتیفای، که معروف‌ترین و محبوب‌ترین پلن‌های پرمیوم هستند، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که با مراجعه به سایت استیگان، از میان لیست گیفت کارت‌های اسپاتیفای، خرید خود را انجام داده و اکانت پرمیوم خود را در این پلتفرم خریداری کنید.