چگونه یک یوتیوبر شویم؟!

چگونه یک یوتیوبر شویم

چگونه یک یوتیوبر شویم؟!

چگونه یک یوتیوبر شویم، سوالی است که تقریبا همه‌ی ما یک‌بار در ذهنمان از خود پرسیده‌ایم.

شاید راه و روش این مسیر ساده به نظر برسد و تصور کنید برای تولید محتوا در این پلتفرم کافی است یک دوربین یا گوشی خوب داشته باشید و با چند نور و دستگاه ضبط صدا بتوانید یک یوتوبر شوید.

اما قدم گذاشتن در این مسیر به‌خصوص در داخل کشور سختی‌های خاص خود را داشته و با مطالعه و تحقیق جامع می‌توانید بیشتر موانع را مرتفع کرده و با تبدیل‌شدن به یک یوتوبر کسب درآمد دلاری کنید.

در این مطلب با اُستیگان همراه شوید تا با یکدیگر به سوال چگونه یک یوتیوبر شویم” پاسخی صریح و واضح دهیم و با تمریناتی که برای شما طراحی‌شده است، تبدیل به یکی از بهترین یوتیوبر‌های ایرانی شوید.

 

معرفی یوتیوب پلتفرم محبوب در دنیا

رسانه یکی از مهم‌ترین ابزار انسان برای برقراری ارتباط و رساندن اخبار رویداد‌های مختلف از ابتدای شکل‌گیری جوامع انسانی از دوران پیش از باستان تا به امروز بوده و هست.

در زمان‌های بسیار دور جارچی‌ها اخبار را با فریاد به گوش دیگران می‌رساندند، سپس روزنامه توانست اخبار اطلاعات روز را به دست انسان رسانده و با اختراع تلویزیون، سرعت اطلاع‌رسانی و سرگرمی بیش‌ از پیش توانست نفوذی و تاثیری انکار ناشدنی در زندگی ما بگذارد.

رسانه در ابتدا به خاطر محدودیت‌ها فقط رویداد‌های مهم را به گوش مخاطبان خود می‌رساند، اما اکنون ممکن است از اینکه زنی در مکزیک شش‌قلو به دنیا آورده است شما را باخبر کند.

این اتفاق به خاطر گستردگی و وجود شبکه‌های متعددی است که به لطف تکنولوژی و اینترنت در دسترس انسان امروز قرارگرفته است.

یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های اینترنتی که توانسته در خیلی از موارد جای دیگر پلتفرم‌ها را بگیرد YouTube است.

این رسانه اینترنتی باعث شده تا خیلی از ما به این فکر بیفتم که چگونه یک یوتیوبر شویم؟

درواقع این پلتفرم جایی است که هرکسی می‌تواند با ساخت یک اکانت به‌عنوان یک رسانه شخصی شروع به تولید محتوا کرده و مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

حالا سوال اینجاست دلیل محبوبیت این پلتفرم چیست و چرا مخاطبان  زیادی هر روز به‌جای استریم از دیگر پلتفرم‌ها وارد یوتیوب می‌شوند؟

جواب بسیار ساده است: تنوع در محتوا

شما می‌توانید هر محتوایی که را که می‌خواهید در این پلتفرم پیدا کنید، درواقع برای هر سلیقه‌ای یک کانال یوتیوب وجود دارد؛ اگر قصد دارید گیتار زدن یاد بگیرید یا آشپزی به سبک هندی برای شما جذاب است و قصد دارید غذایی متفاوت را طبخ کنید قطعا این محتوا را در این پلتفرم خواهید یافت.

ممکن است تصمیم بگیرید ورزش را شروع کنید اما نمی‌خواهید برای مربی هزینه‌ای پرداخت کنید، نگران نباشید بهترین مربی‌های ورزشی در رشته‌های مختلف کانال یوتیوب دارند و شما می‌توانید با سابسکرایب کانال YouTube آن‌ها، به هدف خود برسید.

بیایید تصور کنید که اصلا قصد ندارید به یادگیری مسئله‌ای بپردازید و صرفا قصد دارید با محتوای جذاب و سرگرم‌کننده وقت خود را بگذرانید، مطمئن باشید این پلتفرم برای سلیقه شما کانالی را دارد که بتوانید از استریم آن لذت ببرید.

چطور یک پلتفرم می‌تواند تا این حد از گستردگی محتوا داشته باشد و دنبال کنندگان خود را به این فکر وا‌دارد که چگونه یک یوتیوبر شویم؟!

علاوه بر این چطور کانال‌هایی را می‌توان یافت که از کیفیت بالایی در تصویربرداری، تدوین و سناریونویسی برخوردار هستند؟

درواقع YouTube با پرداخت درآمدی چشمگیر کاربران را ترغیب به یوتیوبر شدن می‌کند، شما اگر بتوانید با تولید محتوای جذاب سابسکرایبر‌ها را جذب کنید امکان کسب درآمد از یوتیوب را خواهید داشت و این کار را به‌عنوان شغل اصلی خود در آینده ببینید.

پس نکته اصلی در تولید محتوای باکیفیت توسط یوتیوبر‌ها این است که درآمد چشمگیری نصیب کسانی می‌شود که بتوانند برنامه‌ای سرگرم‌کننده، آموزشی و پرمخاطب را برای کاربران این پلتفرم پرطرفدار بسازند.

به همین علت است که بسیاری از ما به دنبال این هستیم که چگونه یوتیوبر شویم و به کسب درآمد از YouTube دست پیدا کنیم.

در ادامه همراه ما باشید تا با یکدیگر بیاموزیم چگونه یک یوتیوبر شویم.

 

چگونه یک یوتیوبر شویم
چگونه می‌توان یوتیوبر شد

اگر تا به اینجای مطلب، اُستیگان را دنبال کرده‌اید حتما قصد شما برای داشتن یک کانال YouTube جدی است و به این فکر هستید که در راه چگونه یک یوتیوبر شویم چطور پیشرفت کنید؛ در این قسمت تلاش می‌کنیم که از 0 تا 100 این مسیر را برای شما شرح دهیم، فقط به خاطر داشته باشید تمریناتی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید را با دقت و علاقه انجام دهید.

جالب است که بدانید در ماه بیش از 2 میلیارد نفر وارد این پلتفرم شده و حداقل یک ویدیو را تماشا می‌کنند؛ این آمار مربوط به سال 2023 هست و با توجه به رشدی که پیش‌بینی می‌شود در سال 2024 این آمار تا نزدیک 3 میلیارد هم خواهد رسید.

این میزان از بیننده باعث شده تا یوتیوب نزدیک به 20 میلیارد دلار درآمد داشته و تقریبا نیمی از آن را به عنوان دستمزد به یوتیوبر‌ها پرداخت کند؛ همین آمار باعث شد خیلی از ما به این فکر بیفتیم که چگونه یک یوتیوبر شویم!

بیایید از نقطه صفر شروع کنیم، جایی که علاقه یا حرفه شما باید مشخص شود.

درواقع سوال مهمی که باید از خود پیش از اینکه چگونه یوتیوبر شویم بپرسیم این است که، من می‌خواهم چه محتوایی تولید کنم؟

ممکن است شما حرفه یا مهارت خاصی را بلد باشید یا صرفا علاقه دارید که یوتیوبر شوید.

در ابتدا وارد پلتفرم یوتیوب شده و یک چک‌لیست درست کنید، داخل چک‌لیست خود حداقل ده کانال یوتیوب را نام ببرید.

دقت کنید این کانال‌ها باید موردعلاقه شما بوده و محتوای تولیدشده درون آن‌ها ازنظر خودتان جذاب باشد.

در این مرحله به نظر دیگران فکر نکنید، صرفا این سوال را از خود بپرسید که چه کانالی را دوست دارم؟

این سوال مهم‌ترین قدم برای این است که بدانیم چگونه یک یوتیوبر شویم!

به این نکته توجه کنید که اگر موضوع محتوای خود را دوست نداشته باشید قطعا در طول زمان خسته شده و دیگر نمی‌توانید ادامه دهید.

دومین تمرین در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم این است که لیست کانال‌های یوتیوب موردعلاقه خود را جلوی خود گذاشته و این سوال مهم را از خود بپرسید:

چرا این کانال را دوست دارم و آن را دنبال می‌کنم؟

با توجه به سوال نوع کانال و محتوای آن جواب به این سوال متفاوت است، برای مثال اگر یک کانال آموزشی را دنبال می‌کنید احتمالا پاسخ شما مربوط به کیفیت و راحتی در فهم موضوعی است که توسط یوتیوبر با شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

تلاش کنید تا جایی که ممکن است پاسخ‌ها را کامل و جامع بنویسید تا مطلبی از قلم نیفتند.

در ادامه کلمات و صفات مشترک بین تمام کانال‌ها را یادداشت کنید؛ برای مثال ممکن است درنهایت به جمله‌ای این‌چنینی برسید:

من این کانال‌ها را دنبال می‌کنم چون می‌توانم مطالبی را که نیاز دارم سریع یاد بگیرم و با آن‌ها کسب درآمد کنم.

دو کلمه کلیدی در این جمله وجود دارد، یادگیری سریع و کسب درآمد؛ کلمات کلیدی را کنار علاقه خود بگذارید و به جواب برسید.

همه‌چیز واضح است درواقع ذهن و توانایی شما در این مسیر می‌تواند به سوال چگونه یوتیوبر شویم جوابی مطمئن داده و مسیر رشد و شکوفایی شمارا به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا در YouTube بسازد.

توجه داشته باشید که اگر محتوای تولیدشده در یوتیوب در حال حاضر طرفدار زیادی داشته باشد امکان سریع‌تر دیده شدن برای شما فراهم خواهد شد و زودتر در راه چگونه یک یوتیوبر شویم قدم خواهیم برداشت.

اما لزوما تولید محتوا بر روی ترند‌های روز YouTube دلیل موفقیت شما نخواهد بود؛ مهم‌ترین کلید دیده شدن داشتن تداوم در تولید محتوا است و مبحثی جز این نمی‌تواند موفقیت شما را تضمین کند.

شما باید دفترچه‌ای را تهیه و هدف خود را کاملا واضح بیان کنید و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید؛ برنامه‌ریزی یعنی درست کردن تقویم محتوایی مشخص برای ضبط و تاریخ انتشار محتوا در کانال یوتیوب شما.

همه‌چیز را دقیق تعیین کنید تا در مسیر “چگونه یک یوتیوبر شویم” با خطای کمتری قدم برداشته و انگیزه خود را از دست ندهید.

بر اساس آماری که توسط خود YouTube منتشر گردیده شما حداقل باید به مدت یک سال فعالیت مستمر داشته و حداقل یک ویدیو در هفته منتشر کنید.

برخلاف پلتفرمی مانند اینستاگرام که ویدیو‌های کوتاه در بیشتر موارد بازدیدکننده بیشتری دارد در یوتیوب هر چه محتوا جامع‌تر و جذاب‌تر و درعین‌حال مدت‌زمان بیشتری نسبت به دیگر رقبا داشته باشد، امکان دیده شدن برای شما بیشتر خواهد شد و می‌توانید سریع‌تر در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم پیشرفت کنید.

شاید برای شما سوال شود که آیا تا این حد پرداخت به جزئیات لازم است، چرا هر چه سریع‌تر چنل یوتیوب را نمی‌سازم و کار خود را آغاز نمی‌کنم؟!

همین‌جا به کسانی که می‌خواهند پا در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم بگذارند باید بگوییم که، راحت‌ترین بخش یوتیوبر شدن ساخت اکانت است، اما مهم‌ترین بخش آن تولید ویدیو جذاب برای میلیون‌ها کاربر YouTube خواهد بود.

بنابراین این را به خاطر بسپارید پاسخ چگونه یک یوتیوبر شویم تنها با صبر و حوصله برای شما ممکن‌ خواهد بود، در ابتدای مسیر اگر موضوعی را انتخاب کردید و بازدید نگرفتید دست از کار نکشید یا موضوع را تغییر ندهید، قطعا اگر محتوای شما باکیفیت باشد در صورت ادامه دادن آن به نتیجه‌ مطلوب دست پیدا خواهید کرد.

نکته جالبی که باید بدانید این است که یوتیوب برای شما مخاطب پیدا نمی‌کند، درواقع هدف اصلی این پلتفرم یافتن محتوای مناسب برای مخاطب است پس هرچه جذاب‌تر باشید درصد موفقیت شما بالاتر خواهد شد.

هنگامی‌که شروع به ساخت ویدیو می‌کنید به‌هیچ‌وجه خود را در جایگاه قیاس با دیگر یوتیوبر‌ها قرار ندهید؛ بدون شک شما منحصربه‌فرد هستید و می‌توانید با ویژگی‌های خاص خود سابسکرایبر‌ها را جذب کانال خود کنید.

مقایسه باعث می‌شود تا از مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم خارج شده و تلاش خود را بی نتیجه بببنیم.

شما قرار است در یک‌ دو ماراتن شرکت کنید، کسی که بتواند با استقامت در این مسیر بماند به خط پایان رسیده و به کسب درآمد دلاری از یوتیوب دست پیدا خواهد کرد.

فهرستی از عملکرد ماهانه خود درست کنید، تا خود را فقط با میزان رشد خود و توانایی‌های فردی خویش بسنجید تا از مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم خارج نشوید.

در ابتدا ممکن است برای ساخت اولین ویدیو‌های خود زمان زیادی را صرف کنید، اما تجربه نشان داده در طول زمان می‌توانید با کسب تجربه زمان کمتری را صرف ساخت و تدوین محتوای موردنظر خود کنید.

قطعا اگر تابه‌حال در پلتفرم یوتیوب استریم کرده باشید حداقل یک‌بار با ویدیو‌های MrBeast مواجه شده‌اید؛ او به‌عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین چنل‌های یوتیوب در حال حاضر فعالیت می‌کند و به تازه‌واردان به مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم پیشنهاد می‌کند که:

بر روی ایده خود تمرکز کنید و برای ساخت آن در ابتدای مسیر زمان زیادی را صرف کنید و حداقل صد ویدیو بسازید و در هرکدام سعی کنید و فقط یک‌قدم روبه‌جلو بردارید تا با اصلاح مشکلات به کیفیت موردنظر خود برسید.

قطعا با ادامه دادن این مسیر به موفقیتی چشمگیر دست پیدا خواهید کرد؛ فقط به عدد پیشنهادی دقت کنید 100 ویدیو، پس از خود توقع نداشته باشید پس از چند محتوا نتیجه مطلوبی بگیرید.

تا به اینجا به آموزش یوتیوبر شدن پرداختیم و تلاش کردیم تا با ساخت دیدی درست شما را در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم قرار داده و به بهترین شکل ممکن این مسیر جذاب را شروع کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید امروزه هر فردی ممکن است این سوال را از خود بپرسد که چگونه یک یوتیوبر شویم، اما هر کسی جرات دست به عمل زدن را نداشته و حتی در صورت شروع به زودی خسته شده و دست از کار می‌کشد.

کلید موفقیت در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم تنها تلاش و تداوم است.

 

تفاوت یوتوبر مبتدی با یوتوبر حرفه‌ای
تفاوت یوتوبر مبتدی با یوتوبر حرفه‌ای

در این بخش به معرفی ویژگی‌های یوتیوبر‌های حرفه‌ای می‌پردازیم که شما می‌توانید با ساخت این وجه تمایز در خود سرعت پیشرفت خود را چند برابر کرده و در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم قدم بردارید.

مهم‌ترین تفاوت این است که شما باید برای تبدیل‌شدن به یک حرفه‌ای ذهنیت خود را نسبت به این حرفه درست کنید؛ اگر پیش از پاسخ به سوال چگونه یک یوتیوبر شویم، کسی از شما پرسید چرا یوتیوبر شدید جواب شما این بود که می‌خواهم ثروتمند شوم و درآمد دلاری داشته باشم همین‌الان باید این را بدانید این ذهنیت از شما یک بازنده می‌سازد.

این هدف برای ادامه دادن مناسب نبوده و برای اصلاح آن باید بازگردید به چند سطر بالاتر جایی که هدف خود را نوشته‌اید.

برای مثال ممکن است هدف یک چنل موفق آموزش گیتار زدن به زبان ساده باشد و کسی که این کار را انجام می‌دهد قطعا باید تمرکز خود را بر روی تولید ویدیو در همین جهت بگذارد.

اما اگر شما صرفا هدف کسب درآمد دلاری از یوتیوب را مدنظر خود قرار دهید بدون شک در این مسیر فرسوده شده و دست از کار می‌کشید؛ این را به خاطر داشته باشید که باید عاشق کار خود باشید و سپس کسب درآمد کنید.

مطلب مهم دیگر که یوتیوبر‌های حرفه‌ای با تکیه‌بر آن ویدیو موفق می‌سازند، مراجعه به جدولی است که همیشه قبل از تولید محتوا آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند.

این جدول سه سوال را مطرح می‌کند:

چرا، چطور و چگونه

درواقع برای موفقیت باید ابتدا از خود بپرسید که من چرا باید در YouTube چنل داشته باشم، اما تازه‌کارها ابتدا به چگونگی پرداخته که همین باعث شکست شما خواهد شد.

در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم این را باید بدانیم که باید پتانسیل و ویژگی‌های فردی خود را بشناسیم و بعد اقدام به پرسیدن سوال چطور و چگونه کنید.

اگر دلیلی قوی برای شروع کردن ندارید تا وقتی‌ که به چرا نرسیده‌اید اقدام به ساخت چنل خود نکنید، زیرا قبل از اینکه بدانیم چگونه یک یوتیوبر شویم باید بدانیم چرا باید یک یوتیوبر شویم؟!

درنهایت این سوال را از خود بپرسید اگر روزی یوتیوب دیگر پولی را به یوتیوبر‌ها پرداخت نکند شما بازهم انگیزه ادامه دادن را خواهید داشت؟


وسایل موردنیاز برای یوتیوبر شدن

هرکاری ابزار و وسیله موردنیاز خود را برای رشد و پیشرفت نیاز دارد، به‌خصوص هنگامی‌که از خود می‌پرسیم چگونه یک یوتیوبر شویم اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد داشتن وسایل و ابزار حرفه‌ای نظیر دوربین‌های گران‌قیمت و میکروفون‌ها یقه‌ای جذاب است.

برای شروع به‌هیچ‌وجه احتیاجی به خرید ابزار گران‌قیمت ندارید و وقتی تصمیم می‌گیریم چگونه یک یوتیوبر شویم کم‌اهمیت‌ترین بخش این مسیر ابزار است؛ زیرا همه ما حداقل یک تلفن همراه هوشمند داریم که قابلیت تصویربرداری HD داشته و برای شروع کار ما ابزاری کافی است.

به‌خصوص گوشی‌های آیفون که در سری‌های جدید خود حالت سینماتیک داشته و می‌توانید از این قابلیت برای تولید ویدیو باکیفیت استفاده کرده و در همان تلفن همراه خود اقدام به ویرایش ویدیو‌های خود کنید.

در شروع مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم نیازی نیست با ابزار ویرایش فوق حرفه‌ای نظیر پریمیر کارکنیم و تنها کافی است با نرم‌افزار‌های ادیت تلفن همراه هوشمند محتوای موردنظر خود را ساخته و آماده انتشار کنیم.

شما می‌توانید با یک میکروفون یقه‌ای ارزان‌قیمت همراه با چند لامپ یا رینگ لایت ساده کار خود را شروع کرده و خود را در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم سنجیده و در طول زمان  تجهیزات خود را ارتقا دهید.

 

کسب درآمد با گوشی از یوتیوب

تا اینجا تلاش کردیم به سوال چگونه یک یوتیوبر شویم پاسخی مناسب داده و ذهنیتی درست را برای شما بسازیم؛ این بخش از مطلب برای کسانی است که فعالیت خود را شروع کرده و می‌خواهند گزینه کسب درآمد با گوشی از یوتیوب خود را فعال کنند.

برای اینکه بتوانید از طریق تلفن همراه خود کسب درآمد کنید در ابتدا باید نرم‌افزار یوتیوب استودیو را نصب کنید.

پس از نصب و Login کردن می‌توانید وارد فضای آن شده و در پایین سمت چپ بر روی گزینه Content بزنید.

به این نکته توجه داشته باشید که شما هنگامی ‌می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و کسب درآمد کنید که حداقل یک ماه از فعالیت شما به‌عنوان یک یوتیوبر گذشته و چند محتوا را بارگذاری کرده باشید.

در ادامه بالای تصویر یک مداد را می‌بینید که با کلیک کردن بر روی آن می‌توانید چند گزینه را که هم‌اکنون نمایان شدن را ببینید.

در میان گزینه‌های موجود بر روی Monetisation کلیک کرده و گزینه آن را از Off به ON تغییر داده تا صفحه بعدی برای شما نمایان شود.

گزینه‌های مشخص‌شده نوع تبلیغ و پروموت ویدیو مدنظر شما را فعال خواهد کرد، تمام آن‌ها را تیک زده و بالا سمت چپ بر روی فلش بک بزنید و سپس گزینه Save را انتخاب کرده تا تغییرات انجام شود.

این حالت برای ویدیو‌هایی با مدت‌زمان طولانی بوده و نیازی برای فعال‌سازی گزینه‌های ذکرشده برای ویدیو‌های کوتاه نخواهد بود.

راه و روشی که خواندید در مسیر رسیدن به چگونه یک یوتیوبر شویم بسیار مهم بوده زیرا همیشه امکان دسترسی به لپ تاپ خود را نداشته و به کمک تلفن همراه خود امکان مدیریت کانال خود را در هر لحظه خواهید داشت.

در روش دوم می‌توانید با مرورگر وارد YouTube.com شده و با Login کردن وارد پنل خود شوید.

سپس بالا سمت راست بر روی سه‌نقطه بزنید و گزینه Desktop Site را زده تا نمایشگر شما مانند یک کامپیوتر یوتیوب را نمایش دهد.

بالا سمت راست بر روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و سپس بر روی یوتیوب استودیو بزنید.

سمت چپ بر روی گزینه Content بزنید تا ویدیو‌های شما به نمایش دربیایند.

حالا هرکدام از ویدیو‌ها را که می‌خواهید بر روی حالت درآمدزایی قرار بگیرند انتخاب و سمت چپ بر روی گزینه دلار بزنید؛ حالا می‌توانید مانند روش قبل گزینه‌های موجود را برای کسب درآمد انتخاب کنید.

درنهایت بر روی گزینه Save بزنید و منتظر باشید تا کسب درآمد دلاری کنید.

رسیدن به این نقطه بسیار شیرین است، اما این رویداد مستلزم این است که پیش از اینکه از خود بپرسیم چگونه یک یوتیوبر شویم بپرسیم چرا باید در این راه قدم برداریم.

 

لایو استریم یوتیوب
لایو استریم یوتیوب چیست

لایو گذاشتن در پلتفرم یوتیوب تقریبا شبیه به اینستاگرام بوده و شما نیاز به یک دوربین و یک نرم‌افزار خواهید داشت.

نرم‌افزار‌های زیادی برای استریم کردن در یوتیوب وجود دارد که هرکدام در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم به ما کمک می‌کنند.

دو نرم‌افزار VCam و Broadcaster می‌توانند برای لایو استریم به ما کمک زیادی کنند.

برای استریم وارد فضای پلتفرم یوتیوب شده و بر روی گزینه به‌علاوه که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید، سپس بر روی گزینه Go Live بزنید.

در بالای صفحه در قسمت تایتل عنوانی را برای لایو انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Public زده تا به صفحه بعدی بروید.

اگر می‌خواهید قبل از اطلاع‌رسانی عمومی کیفیت صدا و تصویر را چک کنید ابتدا بر روی گزینه Unlisted زده و بعد از اطمینان از کیفیت موردنظر خود گزینه Public را فعال کنید.

در قسمت Select audience دو گزینه برای شما به نمایش درمی‌آید که میانگین سنی محتوای لایو در آن مشخص می‌شود؛ اگر محتوا مناسب بچه‌ها نیست گزینه بزرگ‌سالان را بزنید.

اگر قصد دارید با فرد دیگری لایو مشترک بگذارید بر روی گزینه Go Live Together بزنید.

اگر نیاز به توضیح متنی برای لایو خوددارید در قسمت Add description متن خود را بنویسید، برای مثال تصور کنید لایو شما درباره کسب درآمد از YouTube است و شما عنوان لایو را  چگونه یک یوتیوبر شویم قرار داده‌اید، برای اینکه مخاطب جذب شده و وارد لایو استریم شما شود توضیح کوتاهی برای او بنویسید تا با دید بهتر و ذهنیتی آماده شروع به استریم کند.

برای مثال بنویسید:

چگونه یک یوتیوبر شویم

من قراره تو این لایو داستان یوتیوبر شدن خودمو بشنوید و چندتا نکته بگم که شاید به کسایی که دوست دارن تو این راه پیشرفت کنن، کمک کنه.

در این متن هدف و چهارچوب لایو را کوتاه و مختصر توضیح داده و مخاطب می‌تواند به راحتی تصمیم بگیرد در این لایو شرکت کند.

در ادامه اگر خواستید لوکیشن خود را مشخص کنید.

حتی امکان مشخص کردن تاریخ لایو در بخش تنظیمات وجود دارد و یوتیوب قبل از شروع لایو به دنبال کنندگان شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

درنهایت گزینه Advanced settings را انتخاب کرده تا اگر دوست دارید گزینه Allow Chat را فعال کنید تا در هنگام لایو بتوانید با دنبال کنندگان خود ارتباط بگیرید.

اگر به مرحله درآمدزایی از یوتیوب رسیده‌اید حتما این گزینه را فعال کنید تا اگر دنبال کنندگان شما خواستند بتوانند برای شما پول دونیت کنند.

در آخر بر روی گزینه Next زده و با کلیک بر روی Go Live آماده ارتباط مستقیم با دنبال کنندگان خود شوید.

این بخش از یوتیوبر شدن بسیار جذاب بوده و در راه چگونه یک یوتیوبر شویم شاید از هیجان‌انگیزترین قسمت‌هایی باشد که حتی در فکر و خیال هم بتواند ما را هیجان‌زده کند.


یوتیوب پرمیوم چیست

یکی از دغدغه‌های استریمرها در اختیار داشتن فایل دانلود شده ویدیو‌ها یا عدم پخش تبلیغ در میان تماشای ویدیو است، شما می‌توانید با خرید اشتراک اکانت پرمیوم یوتیوب از امکانات زیادی استفاده کنید.

خرید این نوع اکانت به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی برای کاربران داخلی ممکن نبوده و امکان پرداخت مستقیم برای شما وجود ندارد.

اما خوشبختانه می‌توانید برای پرداخت هزینه اکانت پرمیوم یوتیوب از طریق اُستیگان اقدام به خرید ویزا کارت مجازی یا مستر کارت مجازی کرده و با دریافت آنی کد موردنظر هزینه اکانت پرمیوم را بپردازید.

اکانت پرمیوم یوتیوب امکان دانلود مجاز بر روی دستگاه‌های مختلف فراهم‌ کرده و اگر به‌عنوان یک یوتیوبر کسی با این نوع اکانت ویدیو‌های شمارا تماشا کند باعث می‌شود تا کسب درآمد کنید.

درواقع با مراجعه به یوتیوب استودیو می‌توانید ببینید که چقدر از درآمد شما از طریق اکانت‌های پرمیوم به‌حساب یوتیوب شما واریزشده است.

شما با این نوع از اکانت می‌توانید بر روی گوشی همراه خود نرم‌افزار یوتیوب را مینیمایز کرده و هم‌زمان از دیگر امکانات تلفن همراه خود استفاده کنید.

همچنین اکانت پرمیوم امکان دسترسی به یوتیوب موزیک را برای شما بدون محدودیت و تبلیغ فراهم خواهد کرد.

 

کلام آخر

چگونه یک یوتیوبر شویم، سوالی که تلاش کردیم در این مطلب با دیدگاهی درست فارغ از شعار و دروغ‌های همیشگی درباره این شغل پردرآمد به آن پاسخی صریح دهیم.

این را به خاطر بسپارید کم‌اهمیت‌ترین نکته در مسیر چگونه یک یوتیوبر شویم، ساخت اکانت و لینک کردن کیف پول ما برای کسب درآمد دلاری است.

ابتدا ذهنیت خود را برای تداوم در مسیری طولانی آماده کنید تا درآمد دلاری از یوتیوب به سمت شما بیاید.